Mohlo by se zdát, že krabičková dieta je jen dalším aktuálně populárním, způsobem, jak zhubnout do plavek. Na tento způsob stravování je však třeba se dívat z daleko širší perspektivy. Není to totiž pouze dieta, díky které půjde naše hmotnost dolů. Je to komplexně nový styl života, jenž nejen pomůže s hubnutím, ale především celkově zlepší náš zdravotní stav. Již po krátké době se totiž můžeme začít cítit lépe. Krabičková dieta se tak dá směle nazvat i začátkem nového zdravějšího života. A pokud se člověk cítí lépe a zdravěji, další pozitivní okamžiky v životě na sebe nenechají dlouho čekat.

Krabičková dieta znamená pravidelnou stravu

A pravidelné stravování prospívá tělu i duši. Tělo dostává vyvážený přísun všech potřebných látek, jako jsou vitaminy a minerály s konkrétním obsahem kalorií na míru. A duši si lze díky jídlu v krabičkách hýčkat absencí starostí o přípravu jídel, o nakupování a jejich vymýšlení. Krabičková dieta dává nový prostor pro cvičení, kulturu nebo relaxaci.

Jak funguje krabičkové stravování?

Na přípravu celého formátu je kladen důraz již od začátku. Nejdříve je třeba zvolit z několika typů stravovacích programů. Chcete hodně zhubnout? Trochu zhubnout? Zlepšit zdravotní stav? Nebo naopak nabrat svalovou hmotu díky cvičení nebo sportu? Programy jsou vytvářeny specialisty na výživu, kteří dokážou navrhnout jídelníček pro konkrétní potřeby každého z nás. Jednotlivé programy se skládají z konkrétního počtu krabiček – stravovacích porcí. Vyloženě hubnoucí programy jsou tvořeny třemi jídly denně, naopak pro sportovce připravují na den porcí 5. A výběr je opravdu pestrý, na své si přijdou milovníci ryb, sýrových specialit, polévek, cereálií, ovocných pohárů nebo třeba salátových misek.

A co na to náš metabolismus?

Než začneme hubnout pomocí krabičkové diety, je jistě praktické a také velmi motivační, zjistit si něco o našem metabolismu. Kolik potřebujeme kalorií, jak správně spalovat, co je a není vhodné jíst, jak zrychlit metabolismus, které nápoje jsou vhodné a proč? Informací je hodně, autoři krabičkové diety je proto seskupili dohromady a díky nim vytvořili jeden z nejefektivnějších způsobů hubnutí, který není tvořen žádnými extrémy, ale naopak dostatečnými porcemi plnými pestrobarevnou škálou zdravých potravin.

Jak dnes hubnou celebrity?

Celebrity jsou ve hledáčcích objektivů kamer a fotoaparátů těmi nejhledanějšími objekty. A jejich nadváha je často terčem pozornosti na titulkách časopisů i v televizních magazínech. Proto také často a rády hubnou. Jak se hubnutí dařilo navzdory covidové době některým celebritám? Posuďte sami, my jim fandíme a jsou pro nás motivací!

Krabičky jako dárek!

Pokud se blíží narozeniny vašeho partnera nebo partnerky s touhou po zdravém hubnutí, nikdy jste neměli lepší příležitost na koupi dárku, než právě nyní. Kompletní stravu třeba na měsíc formou dárkového voucheru potěší nejen obdarovaného! Třeba se pak do hubnutí vrhnete společně.

A co vy? Patříte do skupiny lidí, kteří by krabičkovou dietu rádi využili? A co vám v tom brání? Zkoušeli jste se již zamyslet nad vlastními stravovacími návyky? Potřebujete zhubnout, nebo naopak nabrat svalovou hmotu a zesílit? Přidáte se do naší diskuze? Třeba se díky vášnivé debatě pod článkem konečně odhodláte ke změně… a třeba i ke krabičkové dietě!

Anežka Bílková