Prohlídka

ZOO Dvůr Králové se rozléhá na ploše přibližně 60 ha a najdete zde určitě všechna zvířata, která byste v každé správné ZOO hledali. Soustředí se zde především na zvířenu afrického kontinentu, ale naleznete tu i zástupce z jiných světadílů.

Při prohlídce se můžete snadno zorientovat podle plánků a směrovek, které najdete rozmístěné po celé trase. Všude visí rovněž jmenovky zvířat se základními informacemi o nich. Různými vtipnými způsoby můžete zvířatům na mnoha místech přidat do kasičky nějakou tu korunu.

Méně zdatní chodci mohou využít při prohlídce výletní vláček(foto vybeh s vlackem), který Vás dopraví za pár korun kolem letních výběhů až ke vstupu do Safari. Na mnoha místech je také možnost občerstvení, nákupu suvenýrů v obchodech a samozřejmě jsou zde rozmístěna i bezplatná WC. Děti se vyřádí na prolézačkách, houpačkách a jiných atrakcích, kterých je kolem cest požehnaně. Na prohlídku můžete vzít za drobný poplatek i svého čtyřnohého přítele, pokud se umí chovat. Po celém areálu ZOO je vybudován bezbariérový přístup

V zoologické zahradě najdete kromě samostatných výběhů a klecí také speciální pavilony. Jsou přizpůsobeny přirozenému prostředí zvířat, tak aby se jim v nich žilo co nejlépe. Můžete tak obdivovat i různé druhy cizokrajných rostlin a dřevin. Mnoho zvířat a ptáků se po pavilonech pohybuje volně, takže často se Vám poštěstí setkání s opičkami nebo ptáky tváří v tvář. Především pavilony Ptačí či Vodní svět Vás určitě okouzlí svým originálním provedením.

Pavilony ZOO

  • Pavilon šelem – v žádné ZOO nesmí chybět kočkovité a psovité šelmy
  • Ptačí svět – říše ptactva, kde vás čekají stovky volně poletujících ptáků z několika kontinentů
  • Vodní světy – jeden z nejatraktivnějších pavilonů s akvárii a zvířenou tropického pralesa
  • Pavilon lvíčků – v prostředí Jižní Ameriky budete sledovat hravé lvíčky a kosmany zakrslé
  • Pavilon hrošíků – svět roztomilých hrošíků liberijských
  • Pavilon primátů – oblíbený pavilon se šimpanzi, orangutany, gorilami a dalšími opicemi
  • Pavilon africká savana – moderní pavilon obývají největší savci savany – sloni
  • Pavilon lvů – nově postavený pavilon si právem zabrali králi zvířat
  • Pavilon pro okapi – jediná ZOO ve střední Evropě se může pochlubit tímto vzácným druhem