Transplantace vousů, cena za ošetření skoro sto padesát tisíc. Scénář, který není v rámci plastické chirurgie neobvyklý, jelikož existují společnosti, které nabízí zprostředkování transplantace vousů v zahraničí. Díky tomu se toto rozhodnutí velmi prodraží. Dobrou zprávou je, že i v České republice působí kliniky, kde můžete tento zákrok podstoupit za velmi přijatelné ceny.

 

Transplantace vlasů. Cena za ošetření roste úměrně s náročností zákroku

 • Ceny zákroku se liší dle použité metody i rozsahu ošetření. V České republice je oblíbená metoda FUE, což je zkratka pro Folicullar Unit Extraction. Jedná se o způsob odebrání jednotlivých štěpů vlasů, které jsou potom uchovávány ve speciálním roztoku a následně voperovány na dané místo na těle.
 • Ještě lepších a efektivnějších výsledků lze docílit pomocí přístroje SmartGraft, který zajišťuje maximální úspěch při uchycování nových vousů. Díky této technologii nedochází k poškození vlasového vzorku během odběru, je mu zajištěna nejlepší péče až do chvíle transplantace.

 

O jaký zákrok se vlastně jedná?

 • Transplantace vousů je bezbolestný a rychlý lékařský zákrok. Celé ošetření spočívá v umístění vlastních vzorků vlasů do míst, kde si přejete, aby poté rostly vousy.
 • Nejprve se určí přesná oblast na bradě, kam se vousy transplantují, poté následuje lokální anestezie. Zvolenou metodou se odeberou vlasy ze zadní části a po stranách hlavy, odebrané štěpy pak voperují na určená místa na tváři.
 • Nové vousy se rychle adaptují a pak již není potřeba žádná speciální péče, krom holení či stříhání.

 

4 nesporné výhody transplantace vousů

Plastická operace, při níž dojde k transplantování vzorků vlasů na místa, kde by měly růst vousy, představuje velký přínos pro mužskou část populace. Mít vousy je totiž zdravější než mít hladce oholenou pokožku. Doslova si žijí vlastním životem, ale jsou odolnější vůči bakteriím z vnějšího okolí než hladká kůže. A co získáte, když se rozhodnete pro transplantaci vousů?

 • přirozený vzhled vousů
 • zákrok je rychlý a šetrný, není nutná hospitalizace
 • jizva po plastice je minimální díky šetrné metodě extrakce vzorků
 • doba rekonvalescence je též velmi krátká, nepotřebujete dodržovat žádná drastická opatření

 

Pro koho je toto ošetření vhodné?

 • Pro tento zákrok se mohou rozhodnout muži, kteří si přejí změnit vzhled svých vousů. Z nějakého důvodu jim vousy nerostou dostatečně nebo jen na některých místech brady. Díky transplantaci si přesně vymodelují svůj vous nebo plnovous.
 • Protože vousy jsou pro pány chloubou a mají důležitý význam i z hlediska evoluce. Dříve totiž plnily funkci jakéhosi štítu před údery a byly známkou síly. Díky pokroku v oblasti plastické chirurgie a estetické medicíny si můžete vybrat budoucí podobu pro vousy – třeba takovou, jakou nosili Vikingové.

 

Špičková metoda transplantace vousů

 • V současnosti existují metody, kdy již není zapotřebí odebírat celý kus kůže i s vlasy, aby se získaly vzorky pro následnou transplantaci. Tento způsob byl zdlouhavý, zanechával jizvy a vyžadoval delší čas na rekonvalescenci.
 • Moderní postupy tkví v tom, že se odeberou jednotlivé štěpy vlasů a následně se pouze umístí na zvolené místo. Dojde tím ke zrychlení zákroku a minimalizaci komplikací s ním spojených.

 

Transplantace vousů je běžný a vyhledávaný zákrok, který je dostupný i v České republice za přijatelné ceny. Pokud chcete změnit tvar nebo hustotu vousů, jejich transplantace může být řešením této situace.

A co si vy myslíte o tom, že je možné nechat si vymodelovat knír? Jak vnímáte rozhodnutí podstoupit transplantaci vousů? Neváhejte nám do komentářů napsat vaše mínění.

Anežka Bílková