Mnoho turistů, kteří přijedou na letiště, se zdráhá využít pro parkování terminál 2, jenž se nachází v bezprostřední blízkosti vstupu do letištní haly. Je to ale veliká škoda, neboť dodržíte-li správný postup, nezaplatíte ani korunu. Pokud potřebujete dopravit vzácného hosta nebo příbuzného včas na letiště, toto parkoviště vám přijde vhod. Pojďte se dozvědět více o jeho výhodách, ale i nevýhodách a zjistěte, jaké další alternativy parkování a možnosti rezervace se nabízí.

Parkování u terminálu 2 a jeho hlavní výhody

Než se rozhodnete zaparkovat auto mimo letištní parkoviště, abyste ušetřili peníze, zjistěte si přesné podmínky ohledně plateb u jednotlivých terminálů. Ne vždy je totiž drahé a nevýhodné zaparkovat přímo na letišti. Největším benefitem parkování u terminálu je fakt, že za prvních 15 minut nemusíte zaplatit vůbec nic. Tento čas by vám měl vystačit k tomu, abyste vysadili své hosty u vchodu na letiště a ještě se s nimi stihli rozloučit nebo je kousek vyprovodit. Dejte si však pozor, abyste stanovený čas nepřetáhli. 

Další výhoda parkingu u terminálu souvisí právě se vzdáleností od hlavního vstupu do letištní haly. Jelikož se parkoviště nachází v kousek od tohoto vchodu, je vyšší pravděpodobnost, že cestující svůj let stihnou i za předpokladu, že se zdrželi například v koloně na dálnici. Tuto možnost navíc ocení také starší cestující nebo osoby s omezenou pohyblivostí.. Tímto způsobem se dostanou letištnímu odbavení během několika minut.

A hlavní nevýhoda? Cena

Je tu ovšem jedna zásadní nevýhoda. Ano, správně – cena. Letíte-li na několik dní, či nedejbože na týden a více,, může se stát, že poplatek za parkování bude vyšší než cena letenky. Takže je rozumné poohlédnout se po jiných možnostech. Nebojte se, existují

Využijte další letištní služby

Pokud se chystáte odletět do cizích krajin na delší dobu a potřebujete své auto zaparkovat na místě, kde nebudou příliš vysoké poplatky, neváhejte využít praktických služeb některých provozovatelů parkovišť. Mnoho z nich nabízí odvoz vašeho auta z letiště. Stačí se předem domluvit na termínu a čase, kdy k terminálu dorazíte a bude tam na vás čekat šofér, jenž vašeho motorového miláčka bezpečně dopraví na vybrané parkoviště. Stejným způsobem to funguje také při vašem návratu z dovolené. V domluvený termín a čas bude šofér opět čekat s vaším autem na stanoveném místě na letišti.

Alternativy parkingu na periferii

Nejlevnější parkovací místa se většinou nachází na okraji města nebo kousek za ním. Pakliže zvolíte tuto variantu parkingu, dejte si záležet na výběru jeho provozovatele. Zejména v případě, že zde auto umístíte na několik dní či týdnů. Kromě ceny za poskytované služby by vás mělo zajímat především zabezpečení daného prostoru. Vámi vybrané parkoviště by mělo disponovat alespoň jedním, ale lépe hned několika následujících bezpečnostních prvků:

  • kamerový systém umístěn po celém areálu,
  • nepřetržitá fyzická ostraha,
  • bezpečné nepoškozené oplocení v případě že se jedná o venkovní parkoviště,
  • důvěryhodní lokalita.

Online srovnávače pro snadnou rezervaci

Nevíte-li si rady, kde hledat informace o jednotlivých parkovacích službách poblíž letiště i na periferii města, může vám s hledáním a výběrem pomoci online srovnávač parkovišť. Pomocí tohoto nástroje vyhledáte parkoviště, která odpovídají vašim požadavkům, zadáním vybraných filtrů. Těmi se omezí počet nalezených výsledků a vy získáte seznam relevantních služeb na základě zadaných kritérií. Kromě toho zde mezi sebou můžete jednotlivá parkoviště porovnávat a rovnou vytvořit i online rezervaci. Lze tak učinit i několik týdnů či měsíců před odletem, takže v den odjezdu na dovolenou už se nemusíte stresovat tím, kde ustájíte svůj vůz.

Tak to by bylo k parkování u terminálu i mimo něj úplně vše. Věříme, že jste se díky tomuto článku dozvěděli užitečné informace, které se vám budou hodit, až poletíte na dovolenou. Dozvěděli jste se, kdy je výhodné parkovat přímo na letišti a kdy naopak nechat auto na kraji města. A zjistili jste, že existují nástroje, které vám usnadní pomoc s hledáním a výběrem vhodného parkovacího místa.

A kde před odletem na dovolenou necháváte svůj vůz vy? Máte osvědčené místo, které vás nikdy nezklamalo, nebo parkujete pokaždé jinde? Podělte se s námi o své zkušenosti a tipy v komentářích, budeme za ně moc rádi!

Anežka Bílková