Zateplovací systém je inovativní bezkontaktní typ provětrávané fasády, která je díky své unikátní konstrukci ideálním řešením nejen pro desítky let staré budovy, ale i pro moderní nízkonákladové, pasivní nebo nulové stavby. Pokud vás v dohledné době čeká rekonstrukce staré nemovitosti, provětrávaná fasáda je investicí, která vám nejen zaručuje 100% návratnost vložených finančních prostředků, ale hlavně dokonale splní svou funkci. Výrazný rozdíl pocítíte takřka okamžitě. Přečtěte si, jaké jsou hlavní výhody tohoto moderního fasádního systému a proč je extrémně výhodná právě pro starší budovy a rodinné domy.

Zateplovací systém SCANROC.eu má inovativní skladbu

SCANROC je výsledkem progresivního vývoje v oblasti zateplovacích systémů. Nabízí spolehlivé a funkční řešení, které obstojí i v klimaticky náročných podmínkách. Tato skandinávská technologie garantuje 50letou funkčnost, která zajistí stabilní vnitřní teplotu a vlhkost v letních i zimních měsících.

Fasádní systém je složený ze tří základních částí:

  • ocelového roštu, který se připevní ke zdi stavby,
  • tepelné izolace,
  • vnějšího obkladu.

Hlavní rozdíl mezi tradičním kontaktním zateplením (např. polystyrenovým) a provětrávaným fasádním systémem, je větraná vzduchová mezera mezi izolační vrstvou a obkladem. Skrz tuto mezeru proudí vzduch, který zajišťuje uvnitř budovy stabilní teplotu a zároveň odvádí vlhkost. Kontaktní izolační systémy nedokážou tuto funkci vzhledem k vysokému difúznímu odporu plnit. Pokud tedy zvolíte kontaktní typ izolace, je nutné dodržovat určitá opatření, aby se vám nezačaly na stěnách, kolem oken a v rozích interiéru tvořit nebezpečné plísně.

Existuje sice řada tipů a rad, jak se plísní zbavit. Nicméně je lepší problémům předcházet. Navíc u starších budov je vždy nutný komplexní přístup.

4 důvody, proč se právě majitelům starších nemovitostí vyplatí zateplovací systém SCANROC.eu

  1. Tepelná izolace starých domů je nedostatečná. Stará stavba je energeticky velmi náročná, a tudíž je často hodnocená jako velmi nebo mimořádně nehospodárná (kategorie F a G). Tento fakt významně zatěžuje váš rodinný rozpočet a navíc snižuje i cenu vaší nemovitosti. Skrze neizolovanou nebo špatně izolovanou fasádu uniká až 30 % tepla.
  2. Více než 60 % Čechů se snaží bojovat s rostoucími náklady za energie snížením teploty nebo topením jen v určitých místnostech. Ve starých domech ale tímto způsobem kvůli špatné izolaci nedojde k výrazné finanční úspoře. Nízké teploty a nerovnoměrné vytápění jen v určitých místnostech navíc podporují nadměrnou vlhkost a tím i vznik plísní. V některých případech může dojít k narušení zdiva. Fasádní systémy SCANROC efektivně odvádějí vlhkost.
  3. Odvětrávanou fasádu lze nainstalovat i v zimních měsících bez předchozí přípravy povrchu. Dokáže vyrovnat různé nerovnosti a skrýt odpadávající omítku. Montáž je velmi snadná a rychlá. Stylový vnější obklad zatraktivní vzhled vašeho domu a zvýší také jeho tržní hodnotu. V případě potřeby lze jednotlivé díly rychle vyměnit.
  4. Provětrávané zateplení má ještě další skvělou výhodu. Díky předsazené konstrukci má výborné akustické vlastnosti. Zateplený dům bezkontaktní fasádou blokuje o 25 % více vnějšího hluku.

Provětrávaný fasádní systém výrazně sníží energetickou náročnost starší stavby

Špičkové odvětrávané bezkontaktní zateplení SCANROC dokáže efektivně vyřešit nejpalčivější problémy starších budov. Zabrání vysokým energetickým ztrátám a efektivně odvede vlhkost. Jeho instalace nevyžaduje předmontážní přípravu a diskrétně skryje i velké nerovnosti a opotřebený vnější povrch.

Novostavby musí mít dle nejnovějších vyhlášek zateplení povinně. Souhlasíte s názorem, že by tato povinnost měla platit i pro majitele starších rodinných domů? Podělte se s ostatními čtenáři o váš názor na danou problematiku a případně i osobní zkušenosti s odvětrávaným typem fasády.

Anežka Bílková