Na plastové skladovací i zásuvkové kontejnery běžně narazíte v celé řadě firem a to v podstatě napříč všemi obory. Jejich využití je totiž bez nadsázky všestranné. Rozhodli jste se, že začnete podnikat? Zakládáte firmu? Pokud se bude věnovat například obchodu, bez kvalitních skladovacích kontejnerů se s největší pravděpodobností neobejdete. Zboží, které budete svým zákazníkům nabízet, musíte mít zkrátka někde uloženo. Bezpečné a komfortní uskladnění vašich produktů a stejně tak pohodlná manipulace s nimi, to jsou věci, které vám podnikání značně usnadní. A věřte, že nejrůznější přepravky a kontejnery ze dřeva nebo z kovu nebývají právě ideálním řešením. Podobný výrobek z plastu má proti nim nejednu výhodu.

Chcete vědět, v čem je zpravidla lepší? A zajímá vás, zda se jedná o „pomůcku“, pro kterou najdete smysluplné využití při druhu podnikání, který se právě pokoušíte rozjet? Tak se na to podíváme!

Na skladovací kontejnery narazíte napříč obory

Podnikatelských oborů, které se neobejdou bez skladových prostor, zřejmě mnoho nenajdete. Pomineme-li nejrůznější poradce, realitní makléře nebo třeba kadeřníky, je potřeba ukládání zboží, materiálu a výrobků všudypřítomná. Bez skladových prostor se neobejdou průmyslová výroba, obchod ani zemědělství a nakonec ani jiné druhy lidské činnosti. Například provozování potravinové banky. Všude tam se ve velkém operuje s nějakými produkty, které je nutné spolehlivě uložit a v případě potřeby s nimi také co nejsnáze manipulovat. A k těmto účelům slouží skladovací kontejnery nebo přepravky. Ty mohou být samozřejmě zhotoveny z různých materiálů. Nejčastěji z kovu, dřeva nebo plastu. Kov je však zpravidla těžký a nehodí se pro všechny druhy zboží. A dřevo? To má také svoje nevýhody. Obvykle moc dlouho nevydrží v bezvadném stavu a pro některé druhy zboží je navíc kvůli své schopnosti nasávat vlhkost nebo absorbovat pachy přinejmenším nevhodné. Plast je v mnoha ohledech výhodnější. Nevěříte?

Nebo snad máte vůči výrobkům z plastu averzi, protože od mala slýcháte, jak škodí přírodě i lidem? V tomto konkrétním případě nejsou vaše pocity a obavy namístě!

Plast a jeho nezpochybnitelné výhody

Aniž bychom chtěli závažnost otázky ochrany přírody nějak zlehčovat, faktem je, že za škodlivé jsou považovány především jednorázové výrobky z plastu. Tedy takové, které jsou na jedno použití. Jde zejména o brčka, nápojové kelímky nebo některé hygienické pomůcky. Kontejnerů, přepravek a nejrůznějších boxů se to tedy určitě netýká. Zaprvé vám mohou sloužit dlouhé roky a zadruhé už lidé vynalezli něco, čemu se říká recyklace. A tak přestože je boj proti plastovým výrobkům do jisté míry pochopitelný, i zde je dobré vzít rozum do hrsti. Je prokázáno, že je plast materiálem zcela unikátních vlastností. Takových, které vám při podnikání přijdou vhod. Skladovací kontejnery a přepravky z plastu zkrátka mají řadu nezpochybnitelných předností. Jejich hlavní výhody jsou vcelku zřejmé:

  • Minimální hmotnost – je neocenitelná při manipulaci
  • Vysoká odolnost – má rovněž svůj význam. Jen tak je nepoškodíte a tak vám mohou sloužit velmi dlouho.              
  • Zdravotní nezávadnost – vám přijde vhod zejména v potravinářském oboru
  • Snadná údržba – je z hlediska čistoty a hygieny zpravidla velice důležitá

Model „just in time“ má svá rizika

Že se dnes řadě lidí nepodniká nijak snadno, je obecně známá věc. Extrémní ceny energií, nedostatek pracovních sil nebo stále dražší zboží z dovozu. Byznys zkrátka zažívá těžké časy. Jenže co s tím? Jak si situaci alespoň částečně ulehčit? Pokud například hodláte něco vyrábět, raději zapomeňte na model zvaný „just in time“, protože byste díky obrovským problémům v globální přepravě mohli „zplakat nad výdělkem“. Materiál nebo komponenty, které pro výrobu nezbytně potřebujete, nakupujte do zásoby. A to především tehdy, dovážíte-li je ze zahraničí. Nebudete pak zaskočeni jejich nedostatkem ani zvyšující se cenou.

A kam s takovými zásobami? Do skladovacích kontejnerů, s nimiž se snadno manipuluje a kde budou přehledně a bezpečně uloženy.

Budete podnikat v oboru potravin?

Plastové kontejnery určené ke skladování zboží a rozličných výrobků se už osvědčily celé řadě firem a podnikatelů. Dobrým příkladem je produkce, zpracování i prodej potravin. Chcete vyrábět sýry? Máte v úmyslu zpracovávat ovoce nebo třeba zeleninu? Pak tyto skladovací přepravky bezpochyby oceníte. Pro styk s potravinami je totiž plast, který je k takovému účelu certifikován, jako stvořený. Je netoxický, chemicky odolný, snadno se udržuje v hygienicky nezávadném stavu a vaše potravinové výrobky tímto materiálem nijak nenačichnou!

Podnikání přináší celou řadu komplikací a starostí. Tak proč si ho neusnadnit alespoň v některých ohledech? Volba optimálních skladovacích kontejnerů může být sice poměrně malým, ale přesto důležitým krokem k vašemu úspěchu!

A jakému oboru se to vlastně hodláte věnovat?

Anežka Bílková