Trápí vás ochlupení na zadní části těla? Určitě nejste sami. Velkým problémem pro většinu bývá fakt, že je oblast hýždí hůře dosažitelná, a proto při odstrańování chloupků nepřipadá úplně v úvahu klasické holení. Už si ale nemusíte lámat hlavu, pohodlným a trvalým řešením může být laserová epilace.

Laserová epilace zadku je pro mnohé možná něco, o čem slyší poprvé, a jelikož se jedná o intimnější část těla, mnohé možná vyhledání profesionála nenapadlo. Ale není za co se stydět. Epilační salony jsou tu proto, aby vám pomohly ke krásné pleti a zbavily vás nepohodlí v podobě nežádoucích chloupků.

Jak funguje, jaké má výhody, a pro koho je vhodná, vám poví dnešní článek.

O co vlastně jde?

Laserová epilace zadku je účinná a trvalá metoda odstranění ochlupení. Během procedury se používá laserový paprsek, který zahřeje pigment v chloupku, čímž zničí kořen a zabrání dalšímu růstu. Laserová epilace poskytuje trvalé výsledky a po několika procedurách je možné být bez ochlupení na delší dobu, a to dokonce i trvale. Pozor, nejedná se o depilaci.

Proč byste to měli zvážit?

Výhodou laserové epilace je především následující:

  1. Je bezbolestná: Laserová epilace je prováděna s použitím chladícího gelu a technologiemi minimalizující pocit nepříjemnosti. Kromě toho je tato metoda šetrná k pokožce a minimalizuje riziko vzniku podráždění nebo zarudnutí, což z ní dělá ideální řešení pro odstranění ochlupení na zadku.
  2. Je zcela bezpečná: Provádí se pod dohledem odborníka. Před zahájením procedury by měl být proveden konzultační proces, během něhož bude specialista hodnotit vaši pokožku a stanoví, zda je pro vás procedura vhodná.
  3. Zadek je ideálním místem: Vzhledem k tomu, že jde o část těla, která není vystavena slunečnímu záření, je to ideální místo pro provedení laserové epilace. Procedura je rychlá, efektivní a po jejím dokončení můžete ihned pokračovat v běžných aktivitách, takže ji lze realizovat kdykoliv. Pro epilaci na ostatních částech těla platí, že pro ni existuje vhodná doba.

Co (ne)dělat před a po proceduře?

Jeden z důležitých faktorů, které ovlivňují úspěch laserové epilace, je správná příprava na proceduru. Je důležité, aby se před procedurou neholili nebo nevytrhávali chloupky, a to zpravidla zhruba 4 týdny před zahájením. Tím zajistíte, že chloupky budou ve správné růstové fázi pro absorpci laserového světla. Jeden den před procedurou je poté vhodné oholit oblast klasickou žiletkou.

Po proceduře by měly být následovány pokyny specialisty, který by měl vysvětlit, jak správně ošetřovat epilovanou oblast. Zpravidla půjde o vyhýbání se přímému slunečnímu záření a intenzivní tělesné aktivitě po dobu několika dní. Pokud se budete muset vystavit sluníčku, je třeba užít ochranný krém s SPF 30 a vyšším. 

Pro koho se laserová epilace hodí?

Celkově jde o skvělou volbu pro ty, kteří hledají trvalé řešení odstraňování nežádoucího ochlupení v této oblasti. Je to bezbolestné a šetrné řešení, která poskytuje dlouhodobé výsledky. Ačkoliv se hodí pro téměř všechny typy pleti, je potřeba zeptat se lékaře, zda u vás neexistuje nějaká kontraindikace v podobě onemocnění nebo užívání některých léků. 

Zároveň existují druhy pleti, na kterých může epilaci působit méně efektivně, patří mezi ně například tmavší pokožky, nebo pleť, na které byly používané bělící krémy. Bližší informace a detaily by vám měla poskytnout klinika.

Také těhotné ženy by měly vyčkat s laserovou epilací až do konce těhotenství, protože existuje riziko vzniku pigmentových změn v důsledku hormonálních výkyvů, které jsou v těhotenství běžné.

Anežka Bílková