Pro některé lidi je to, že existuje e-shop pro psy důkazem úpadku civilizace. Spolu s konzumem a rozšířením pokleslé zábavy, zchoulostivěním a ztrátou zájmu o věci veřejné má být známkou soumraku fakt, že se lidé lépe než ke svým blízkým chovají ke svým domácím mazlíčkům. Tedy ke zvířatům, z nichž není maso ani vlna  která jsou živena a rozmazlována jen tak.   

Jenže přinejmenším v případě psů šlápli škarohlídi vedle. Ti si to totiž zaslouží, protože – upřímně řečeno – se ke svým majitelům chovají také daleko lépe než leckdo z jejich spolupracovníků, sousedů, nebo dokonce příbuzných. Komu by nedokázalo zvednout náladu, když po vyčerpávajícím pracovním dni plném konfliktů s rozumnými lidskými bytostmi ho pes vítá s nelíčeným nadšením a může se doslova zbláznit radostí, že ho vidí?

Jak je důležité míti psa

Pes by už nemusel kromě upřímné oddanosti ke svému pánu dělat vůbec nic, a přesto by výrazně zlepšoval kvalitu života v rodině. Jenže on toho dělá mnohem víc. Tím nemyslíme práci jako hlídání,  pomoc při lovu nebo obsluhu handicapovaných, ale úkoly, které plní jako mazlíček neboli “pes společenský”.

  • Funguje jako terapeut, zahání samotu, dětem pomáhá naučit se vytvořit si k někomu vztah a starat se o něj,
  • Je moderním dohazovačem, protože “přes něj” se méně smělí jedinci při venčení snadno seznámí.
  • Funguje jako tmel manželství, které v době, kdy děti pomalu opouštějí hnízdo, začíná být stále méně snesitelné. 
  • Udržuje majitele fit, protože nekompromisně trvá na svých procházkách a tak zajišťuje svému pánu kardiovaskulární cvičení. Průměrný pejskař podle jedné britské vědecké studie za svůj život ujde trasu rovnou vzdálenosti Anglie od střední Afriky.
  • Tříbí vkus a zlepšuje pohled na svět, protože – co si budeme povídat – psi jsou mnohem hezčí než lidé. 

Všechno, co potřebuje, mu rádi pořídíte. A možná i něco navíc 

Dost nadsázky, mít psa je prostě fajn. Kdyby tomu tak nebylo, lidé by psy už dávno chovat přestali, tak hloupí zase nejsou. A jako o všechno ostatní, co s námi je a žije pod jednou střechou, i o psa je třeba se starat. Protěžované zvíře nemusí zrovna žrát ze zlatého talířku, abychom mu prokázali svou náklonnost, vděk a projevili zájem o jeho rozvoj. 

Co pes potřebuje kromě krmení a povinného očkování? Teoreticky nic, ale v době, kdy se každému pořád musí něco kupovat, nemůže přijít úplně zkrátka. Pes si zaslouží svůj pelíšek, hračky, obleček, případně důmyslné výcvikové pomůcky stimulující jeho postřeh nebo poslušnost. Pro pejsky, kteří se nedostanou ven tak často, jak by chtěli, existuje dokonce i psí záchod. Na stránkách solidního eshopu najdete všechno pohromadě s erudovaným popisem a návodem k použití. Je to lepší, než se v kamenném obchodě dohadovat s prodavačem přes pokřikování andulek a zápach podestýlky morčat a dalších hlodavců, kteří v takových prodejnách zvířecích potřeb bývají často přítomni.

Nakupovat pro psa se psem?

Při výběru zboží pro psa mnozí ocení výhody němé tváře. Pes nebude odporovat ani ohrnovat nos. Pes do ničeho nemluví a k ničemu se nevyjadřuje. Na to, co mu koupíte, ho snadno zvyknete či naučíte. Na jednu stranu je možná škoda, že s někým tak loajálním se obvykle do obchodů nevstupuje, na druhou stranu je psí zboží ideálním sortimentem pro eshop. 

Dobře se online vybírá také proto, že produkty existují v omezeném počtu provedení. Pes je přece “jenom” zvíře, takže praktičnost vítězí nad marnivostí. A psovi bude opravdu jedno, co konkrétně od vás dostane. V jeho případě není tvrzení “hlavně aby to bylo s láskou” pokrytecká fráze, on o vás opravdu stojí.

Jak často psovi něco kupujete? Kde se dá sehnat nejkvalitnější krmivo?

Anežka Bílková