Žádné ostré tahy a zuřivé barvy ve tváři – jen přirozená krása. To je cílem kurzů permanentního make upu v Praze. Pořádající salon školí nejen začátečnice, ale i pokročilé tatérky v nových metodách trvalého líčení. A sice takových, které využívají plastické stínování obočí, rtů a očí k vytvoření dokonalé iluze. Lze je s úspěchem aplikovat také při optických korekcích obličeje i jiných partií těla – například ke kamufláži jizev. Přinášíme vám pár stěžejních bodů z programu semináře.

Chyby vizážistů pod lupou na kurzu permanentního make upu v Praze

Nejen začátečnice ale i pokročilejší specialistky dělají při běžném i trvalém líčení osudové přešlapy, které je připravují o přízeň zákaznic. Proto je součástí kurzu permanentního make upu v Praze detailní rozbor nejčastějších chyb. Na rozdíl od stínů a tužky vydrží tetované pudrové obočí minimálně dva roky a jako dominantní rys obličeje určuje celkový vzhled. Odbornice Daria Radchenko názorně předvádí, jak významného optického rozdílu dosáhnete v rámci jednoho milimetru, pokud ho vytetujete na tom správném místě. Naučíte se retušovat nesouměrnosti mezi pravou a levou půlkou obličeje a dokážete bezpečně stanovit vhodný tvar obloučků tak, aby ženě slušely. Pokud si zvolíte jinou zónu – například oči nebo rty – budete se věnovat estetickým kamuflážím v těchto oblastech.

Tvář jako plátno a 3D modelace rtů

Již praktikující účastnice si mohou zvolit kombinaci dvou partií obličeje, jejichž tetování si procvičí během dvoudenního kurzu permanentního make upu. V Praze u Darie bývá velký zájem o takzvané akvarelové rty. Trik během aplikace pigmentu spočívá v namíchání přirozených barev ve více odstínech, kterými pak stínujete bledé, rozpité rty. Tím odpadají jakékoli ostré linky a žena vypadá, jakoby se s tak pěknými ústy narodila. Pomocí 3D modeláže se naučíte rty opticky zvětšit nebo zmenšit. Díky intenzivnímu tréninku na latexové kůži a na dobrovolnicích pak hravě dokážete svou zákaznici omladit třeba tím, že jí akvarelovým make-upem rtů vizuálně zvednete povadlé koutky úst.

Kurzy permanentního make upu v Praze na zvýraznění očí

Tradiční oční linky ještě stále patří mezi vyhledávanou proceduru a proto zůstávají v nabídce kurzu na permanentní make up. V Praze se však podobně jako v jiných centrech začíná těšit velké oblibě mnohem přirozenější tečkování mezi řasami. Tyto skryté oční linky opět nevytváří souvislou konturu, přesto pohled ženy nádherně zvýrazní. Šikovnou aplikací pigmentů jsou tatérky schopné zakamuflovat místa, kde řasy z nějakého důvodu chybí a všeobecně tato metoda řasy opticky zahustí. Pokud se žena nenalíčí, vůbec to nevypadá divně. Zůstanou jí pouze výrazné, podmanivé oči, jak tomu bývá u přirozených krásek. Nikdo v nich nespatří vydařený trik vizážistky.

Korekce jizev, estetické kamufláže a dermapigmentace

Ať už se žena podrobila operaci ze zdravotních důvodů nebo jen kvůli vylepšení vzhledu, v obou případech jí zůstávají jizvy a snaží se je maskovat. Pokud byste rády pomáhaly tomuto typu klientek, využijte jeden den kurzu permanentního make upu v Praze na proškolení v dermapigmentacích. Seznámíte se s hypoalergenními lékařskými pigmenty, z nichž budete míchat velmi přirozené odstíny. Natrénujete si například rekonstrukci prsních dvorců, které se zákaznici roztáhly kojením nebo o ně přišla úplně při mastektomii. Pomocí různých tónů jí vytetujete dokonce i chybějící bradavky a dokážete zaretušovat některé operační řezy.

Pořadatelka kurzů permanentního make upu v Praze si zakládá na důkladném zácviku, aby se studentky vyhnuly zbytečným kosmetickým chybám a nepoškozovaly si dobrou pověst. Proto se workshopy konají jen v omezeném počtu maximálně 4 osob. Vaše postřehy a doplňující otázky směřujte buď rovnou do salonu Radchenko a k dispozici je vám také prostor v komentářích.

Anežka Bílková