Ať už se jedná o krátkodobější pobyt v cizině nebo odjezd na dlouhodobější dovolenou. Problém s parkováním na letišti v Praze se nevyhne většině cestovatelů. Ať chcete nebo nechcete, na letiště se musíte nějak dostat, a použití vlastního auta je tou nejjednodušší možností, kterou lze vybrat. 

Dovolenou vybrat neumíme, s parkováním však poradíme. 

Bezpečnost především. Na nehlídaná parkoviště raději zapomeňte. 

Možná se vám to zdá jako úžasný nápad. Zaparkovat v oblasti, kde neplatí zóny, a na letiště dojet městskou hromadnou dopravou. Možná ušetříte poplatek za dlouhodobé stání na hlídaném parkovišti, ale opravdu se chcete dalších 14 dní dovolené strachovat, zda své auto najdete v tom stejném stavu, v jakém jste ho zanechali? Popřípadě, zda jej tam vůbec najdete? Jestliže o této variantě uvažujete, víte, kde nejčastěji dochází ke krádežím vozidel? Je dobré to vědět, abyste se takovým místů mohli vyhnout a umístili své auto do potencionálně bezpečnější lokality.  

Parkování můžete najít přímo na Letišti Václava Havla Praha. Ale za komfort si připlatíte. 

Jestliže nechcete nic řešit a nevadí vám zaplatit vyšší poplatek za parkování, varianta přímého parkování na letišti v Praze může být pro vás tou správnou. Připravte se ale na to, že kromě vlastní dovolené budete platit ještě jednu menší – vašemu autu.

  • Parkujete přímo na letišti. Jestliže chcete mít  jistotu a pohodlí, toto může být příjemnou variantou. 
  • O bezpečnost se bát nemusíte. Vaše auto bude hlídané a pod střechou.
  • Existuje několik variant parkování. Jejich cena závisí na vzdálenosti od odletových terminálů, i na velikosti auta. A samozřejmě i na délce pobytu vašeho auta. 
  • Rezervaci uděláte i on-line.

Nižší ceny nabízejí alternativní parkoviště kolem samotného letiště. 

Nejen na letišti můžete zaparkovat svůj dopravní prostředek. S rozvojem letištní dopravy a potřebou dlouhodobějšího parkování vozů, se rozvinula i nabídka dostupných a přitom bezpečných míst, kam umístit své auto. A díky narůstající konkurenci se jejich služby dále vylepšují.  

Možná vás může odrazovat to, jak se z nich dostanete pohodlně až k odbavovacímu terminálu. Přece jenom nejsou umístěná přímo na letištní ploše, ale někde kolem. I to už mají tato alternativní parkoviště vymyšlené. Po zaparkování vás odvezou na letiště svým vlastním vozem. Popřípadě váš vůz si převezmou u terminálu a dopraví na svých prostor za vás. Po vašem návratu jej zase přistaví, abyste mohli nerušeně pokračovat ve vaší cestě domů. Nezní to skvěle?  

3 důvody proč tato parkoviště využít:

  • Cena – jsou prostě levnější.
  • Jsou hlídaná – o osud svého auta se nemusíte bát. 
  • Na letiště se dostanete bez problémů – žádné úmorné chození se zavazadly nebo hledání parkovacího místa. Firma se postará o to, že se dostanete na letiště i zpátky ke svému autu.

S vyhledáváním pomáhají i srovnávače 

Uvažovali-li jste kdy o koupi nějakého produktu na internetu, jistě poznali výhody programů, které vám efektivně a rychle srovnají nabídky tak, jak právě potřebujete. Ale nemusí se jednat jen o zboží. Proslulé jsou třeba srovnávače pojištění. A existuje mnoho důvodů, proč je využít 

Věděli jste však, že existují i stránky, které vám přehledně nabídnou možnosti, kde zaparkovat před vaší dovolenou? Jedním z nich může být například srovnávač Parkingunit.

  • Přehledně tam najdete možnosti, kam zaparkovat vaše auto. 
  • Přes něj můžete vytvořit i rezervaci. 
  • Kromě Prahy, pokrývá i další lokality letišť u Brna, Pardubic či Ostravy.

S pomocí internetu se vám bude parkovat snadněji.  

A co vy? Kde parkujete auto před dovolenou v zahraničí? 

Anežka Bílková