PROHLÍDKA ZOO

ZOO Dvůr Králové se rozléhá na ploše přibližně 60 ha a najdete zde určitě všechna zvířata, která byste v každé správné ZOO hledali. Soustředí se zde především na zvířenu afrického kontinentu, ale naleznete tu i zástupce z jiných světadílů.

Při prohlídce se můžete snadno zorientovat podle plánků a směrovek, které najdete rozmístěné po celé trase. Všude visí rovněž jmenovky zvířat se základními informacemi o nich. Různými vtipnými způsoby můžete zvířatům na mnoha místech přidat do kasičky nějakou tu korunu.

Méně zdatní chodci mohou využít při prohlídce výletní vláček(foto vybeh s vlackem), který Vás dopraví za pár korun kolem letních výběhů až ke vstupu do Safari. Na mnoha místech je také možnost občerstvení, nákupu suvenýrů v obchodech a samozřejmě jsou zde rozmístěna i bezplatná WC. Děti se vyřádí na prolézačkách, houpačkách a jiných atrakcích, kterých je kolem cest požehnaně. Na prohlídku můžete vzít za drobný poplatek i svého čtyřnohého přítele, pokud se umí chovat. Po celém areálu ZOO je vybudován bezbariérový přístup.

V zoologické zahradě najdete kromě samostatných výběhů a klecí také speciální pavilony. Jsou přizpůsobeny přirozenému prostředí zvířat, tak aby se jim v nich žilo co nejlépe. Můžete tak obdivovat i různé druhy cizokrajných rostlin a dřevin. Mnoho zvířat a ptáků se po pavilonech pohybuje volně, takže často se Vám poštěstí setkání s opičkami nebo ptáky tváří v tvář. Především pavilony Ptačí či Vodní svět Vás určitě okouzlí svým originálním provedením.

Pavilony ZOO

Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Dorinka
Cena od: 300 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že nápad opatřit pražský vrch Petřín rozhlednou se zrodil ve vlaku? Členové Klubu českých turistů se tehdy vraceli z návštěvy Eiffelovy věže, která je nadchla natolik, že chtěli podobný div dopřát i Pražanům.Neoficiální stránka o ZOO ve Dvoře Králové. Oficiální stránky naleznete na adrese www.zoodk.cz