PRAVĚK V ZOO

Pravěk očima Zdeňka Buriana

V ZOO najdete nejen živé exponáty, ale máte možnost se na své výpravě vrátit mezi pravěká zvířata. Provázet Vás přitom budou obrazy známého malíře Zdeňka Buriana (1905-1981). 22 z vystavených pláten Burian namaloval přímo pro královédvorské ZOO v letech 1977-81. 12 dalších plánovaných obrazů sice nestačil dokončit, ZOO však po jeho smrti pokračovala v rozšiřování sbírky a podařilo se jí tak shromáždit kolekci celkem 84 mistrových děl s pravěkou tématikou, od prvohor až po nedávnou geologickou minulost. Burian na vystavených plátnech zachytil podobu prehistorických příšer velmi realisticky: a ačkoliv se například představy o podobě některých dinosaurů v poslední době poněkud změnily, Burianovi prehistorické výjevy stále nepřestávají fascinovat a podněcovat představivost. Expozici, která byla v devadesátých letech prohlášena za národní kulturní památku, si můžete prohlédnout v letohrádku ZOO.

Svět dinosaurů

Pokud vám obrazy nestačí a rádi byste viděli pravěk takříkajíc 3D, jistě vás potěší, že noční savce z vedlejší expozice v letohrádku před nedávnem vyšoupnuli pravěcí „ještěři“. Nově otevřená expozice Svět dinosaurů slibuje setkání s povedenými exponáty vyhynulých dinosaurů a dalších druhohorních plazů. Pro návštěvníky je připraveno 13 modelů v životní velikosti, od vcelku komorního, pouze třímetrového býložravce minmi paravertebra, až po dvanáctimetrovou celebritu mezi křídovými monstry, známého tyranosara rexe. Expozice je přístupná celoročně.

Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Dorinka
Cena od: 300 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že na místě někdejších Lidic, vyhlazených za druhé světové války, dnes stojí Památník Lidice? Nejpůsobivější je bronzové sousoší dvaaosmdesáti dětí, které zde nalezly smrt.Neoficiální stránka o ZOO ve Dvoře Králové. Oficiální stránky naleznete na adrese www.zoodk.cz