VÝLETY ZA KULTUROU

Hospital Kuks

Ve své době jeden z nejslavnějších lázeňských areálů u nás. Proslavil se mnoha uměleckými díly a hrobkou rodiny Sporck. V zahradě před hospitalem můžete obdivovat galerii soch Ctností a Neřestí z dílny mistra Matyáše Bernarda Brauna. Během prohlídky shlédnete také barokní lékárnu z roku 1743, kostel a krásnou zahradu. Nové prohlídkové trasy se věnují řádu Milosrdných bratří, osobnosti hraběte von Sporcka a dalším osobnostem.

Návštěvní doba

duben a říjen (soboty, neděle a svátky) od 9.00 do 17.00 hodin
květen, červen, září: (denně kromě pondělí) od 9.00 do 17.00 hodin
červenec, srpen: (denně) od 9.00 do 17.00 hodin

Těšnovská přehrada u Dvora Králové

Jedním z nejkrásnějších vodohospodářských děl je přehrada Les Království (Těšnovská přehrada) u Dvora Králové nad Labem. Přehradní hráze, věže či dům hrázného zasazené do malebného údolí vytváří dojem pohádkové krajiny. S unikátní stavbou se započalo po velkých povodních v roce 1883. Zároveň s ní se postavila další přehrada na Horním Labi. Prohlédnout si můžete také malou vodní elektrárnu, která je významným zdrojem energie i dnes. Přehrada je od roku 1964 chráněnou technickou památkou.

Pevnostní město Josefov

Pevnostní město Josefov je unikátní městskou památkovou rezervací. Založeno bylo císařem Josefem II. Turisticky atraktivní jsou zpřístupněné podzemní chodby, které jsou součástí obranného systému pevnosti. Délka prohlídkové trasy osvětlené pouze svícemi činí 1km. Za prohlídku stojí také lapidárium barokních soch M. B. Brauna. V Josefově najdete i další muzea věnující se vojenské a historické problematice.

Galerie antického umění v Hostinném

V bývalém františkánském kostele najdete přehlídku odlitků antických soch. Galerie je doslova unikátem ve své oblasti a provede Vás všemi etapami antické doby. Najdete zde také cenné odlitky děl, jejichž originály byly zničeny nebo ztraceny. Galerie je otevřena pro individuální i skupinové návštěvy od května do října, každý den kromě pondělků.

Pevnost Stachelberg

Mohutná pevnost se nachází u obce Babí nedaleko Trutnova. Tvrz byla součástí československého pohraničního opevnění proti Němcům a byla postavena v letech 1937-1938. Zůstala nedokončená, přesto ji tvoří 3,5 km dlouhé propojené chodby a sály. V pěchotním srubu, který byl jediný dokončený, je dnes umístěno historické Muzeum československého opevnění.

Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Dorinka
Cena od: 300 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

K Deštné v Orlických horách hostí známé akce? K nejzajímavějším patří divoká veselice Rampušákovo loučení se zimou, Orlický maratón a půlmaratón a světový pohár ve skibobobech.Neoficiální stránka o ZOO ve Dvoře Králové. Oficiální stránky naleznete na adrese www.zoodk.cz