Cesta do ZOO

Město Dvůr Králové nad Labem leží ve Východních Čechách, v Královéhradeckém kraji, v okrese Trutnov. Město se nachází v podhůří Krkonoš a jeho návštěvu lze snadno spojit i s jednodenními výlety do hor. Je snadno přístupné všemi dopravními prostředky a dobře značeno na příjezdových komunikacích.

Největší okolní města jsou: Trutnov (okresní město), Hořice, Jaroměř a Hradec Králové (krajské město).

ZOO se rozkládá na západním okraji města. Ve městě sledujte směrovky, které Vás bezpečně provedou městem až ke vstupu do ZOO.

Cesta autem

Dvůr Králové n. Labem je dobře dostupný po hlavních komunikacích. Z Prahy je nejlepší přístup po E67 (dálnice D11) na Hradec Králové a Jaroměř a poté zhruba 15km na sever po místní komunikaci . Z Východních a Jižních Čech pak přijedete přes Hradec Králové a Jaroměř. Z horských oblastí Krkonoš vedou silnice přes Trutnov nebo přes Hostinné.
Návštěvníci ZOO mohou využít velké parkoviště přímo u vstupu.

Cesta autobusem

Do Dvora Králové nad Labem je dobré autobusové spojení z okolních měst. Autobusové nádraží se nachází u centra města. Cesta z nádraží do ZOO trvá přibližně 20 minut. Přímo ve městě pak funguje městská autobusová doprava.

Cesta vlakem

Ve Dvoře Králové se nachází vlaková stanice. Příjezd vlaků je ze směru Pardubice nebo Liberec. Od vzdálenější vlakové zastávky se můžete vydat pěšky k ZOO podle směrovek. Počítejte ale přibližně s hodinovou cestou. Využít ale můžete městskou autobusovou dopravu, která Vás v hlavní sezóně doveze až k ZOO.

Cesta na kole

Podkrkonoší a Krkonoše jsou ideálním pro výlety na kole. Nachází se zde hustá síť cyklotras a cyklostezek. Kola a motorky lze zdarma parkovat na hlavním parkovišti u ZOO, kde jsou umístěny stojany pro kola.

Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Dorinka
Cena od: 300 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že lázeňské městečko Bechyně v jižních Čechách prý založila sama kněžna Libuše? Podle některých se má nedaleko odsud dokonce nacházet její hrob.Neoficiální stránka o ZOO ve Dvoře Králové. Oficiální stránky naleznete na adrese www.zoodk.cz